Перила
Цей розділ присвячений обробці і утепленню перил балкону та фасадної стіни, тобто внутрішній обшивці . І ця стадія є дуже важлива, оскільки без утеплення балкону втрачається сенс його скління , а неякісна внутрішня обробка може зіпсувати все враження. Крім того слід враховувати, що балкон страждає підвищеною вірогідністю утворення конденсату і протічок. А тому матеріал обшивки має бути вологостійким і при необхідності допускати можливість демонтажу для усунення потенційних проблем.
Як основні матеріали ми пропонуємо обшивку пластиковою вагонкою (шовною і безшовною), дерев`яною вагонкою і гіпсокартоном. Інші варіанти так само можливі, але зупинимося поки на найпоширеніших. Нижче наведені міркування і рекомендації з приводу вибору матеріалу для внутрішньої обшивки балконів.
- Внутрішня обшивка вагонкою пластиковою шовною.
Переваги: Пластикова вагонка шовна найбільш дешевий варіант, що забезпечує акуратний зовнішній вигляд балкона. Може бути досить легко демонтована і зібрана знову при необхідності.
Недоліки: Низька опірність механічним пошкодженням, досить «бюджетний» зовнішній вигляд.
Рекомендації: Рекомендується при обмеженості коштів. - Внутрішня обшивка вагонкою пластиковою безшовною.
Переваги: Пластикова вагонка безшовна забезпечує непоганий зовнішній вигляд. Легко миється і досить непогано чинить опір механічним пошкодженням. Може бути демонтована і зібрана знову при необхідності.
Недоліки: Досить висока ціна (порівняно з шовною вагонкою).
Рекомендації: Рекомендується як обшивка стін у випадках, коли акуратний вигляд пластика переважніше за затишок дерева. Як обшивка стелі рекомендується повсюдно. - Внутрішня обшивка вагонкою дерев`яною.
Переваги: Дерево (вагонка дерев`яна) – матеріал що створює найбільшу «затишність» приміщення. Найстійкіше до механічних дій.
Недоліки: Відносна дорожнеча робіт, пов`язана із складнішим монтажем і необхідністю подальшого лакування. Можливі проблеми при необхідності демонтажу і подальшого відновлення обшивки.
Рекомендації: Рекомендується як найбільш бажаний матеріал для обшивки стін. - Внутрішня обшивка гіпсокартоном. Переваги: Гіпсокартон дозволяє нанесення шару штукатурки і поклейку шпалер.
Недоліки: Неможливо демонтувати не пошкодивши обробку.
Рекомендації: Може бути використаний у випадках, коли балкон обробляється як продовження кімнати.
Для обшивки «теплого» балкона потрібні матеріали з більш високими енергозберігаючими характеристиками. Теплий балкон з відповідною обробкою перетворить приміщення в додаткову кімнату або продовження житлового простору. Ваше завдання - визначитися з цілями і обрати відповідні матеріали для утеплення:
Пінопласт на сьогодні є найбільш доступним за вартістю, але при своїй ціні він є одним з найкращих теплоізоляторів. Пінопласт не піддається дії вологи, перепадів температури, дії цвілі і грибка, не втрачає форму. Матеріал має білий колір і на 98% складається з повітря, який укладено в мікроскопічні клітини полістиролу. Його застосовують для утеплення всіх площин балкона або лоджії, які стикаються із зовнішнім середовищем;
Стиродур (спінений полістирол) — матеріал класу пінопластів, має всі властивості пінопласту, але більш щільний і зручний в монтажі завдяки наявності пазів для монтажу по краях плити. Підходить для утеплення балкона, який служить продовженням житлового приміщення.
Мінеральну вату отримують з гірських порід і сумішей металургійних шлаків. Це вогнестійкий матеріал, екологічний і довговічний. Мінеральна вата є хорошим звуко-і гідроізолятором, але теплоізолятор з неї на порядок гірше, ніж з пінопластів. Матеріал добре підходить для утеплення стін і меншою мірою для даху та для парапету.
Тепловий екран застосовується для захисту балкона від втрат тепла і він не пропускає вологу всередину. Його прокладають на простінках по всьому периметру балкона. Тепловий екран є спіненим поліуретаном, який з обох боків має покриття з фольги.