м. Рівне, вул, Соборна, 1 офіс № 214

Обшивка з середини

облаштування перил, підлоги, стелі

Внутрішню обробка балкону виконується наступними матеріалами:

  • пластикова вагонка
  • дерев’яна вагонка
  • МДФ панелі
  • гіпсокартон з наступним оштукатурюванням
  • фарбуванням та комбінуванням матеріалів

Нижче ми детальніше розкажемо про особливості кожного виду обробки та про утеплення балконів і лоджій.

Матеріали для обробки балконів, лоджій:

  1. Пластикова вагонка. Її можна використовувати для всіх типів балконів та лоджій, незалежно від виду скління балкону, рівня вологи та наявності утеплювача. Це матеріал, невибагливий у обслуговуванні та експлуатації. Пластикова вагонка - єдине рішення для балконів без утеплювачів, в яких спостерігається підвищена волога.
  2. Пластикові панелі розподіляються на дві категорії: шовні та безшовні. Шовна вагонка має ширину 10 см, а у місцях стикання панелей є шов у вигляді заглиблення. З цієї причини її майже не використовують для внутрішньої обробки. Безшовна вагонка має ширину ламелей 25 см та в місцях її стиковки шви відсутні. Монтаж пластикової вагонки виконується просто, тому обшивка робиться у найкоротші терміни. Головна відмінність цього матеріалу – багатий асортимент текстур та кольорів. Це відкриє вам простір для втілення своїх фантазій та дизайнерських рішень.
  3. МДФ вагонка. МДФ панель – це пресований картон, вкритий плівкою з малюнком або фактурою, зверху якої нанесено глянсовий захисний шар з плівки. МДФ матеріал для обшивки балкону відносно новий. Його переваги в тому, що він має великий асортимент текстур та малюнків. Але мінуси теж є, це недовговічність та низька стійкість до вологи.  Якщо утеплення балкону слабке, тобто не має гідроізоляції, а також рідко провітрюється в осіннє-весінній період, МДФ панелі вбирають вологу та стають непридатними для подальшої експлуатації. Ми переконані в тому, що обшивка повинна приносити задоволення, а не клопіт. Тому для обробки рекомендуємо матеріали довговічні.
  4.  Дерев’яна вагонка. Тепло, затишок та природність дерева завжди приваблювали людей використовувати цей матеріал для облаштування житла. Дерев’яна вагонка кріпиться до монтажної рейки у вертикальному напрямку. Ми використовуємо вагонку якісну з добре просушеного якісного дерева. У вас буде можливість обрати вагонку з сучками або без. Дерево з сучками підкреслює природність матеріалу, а без сучків сподобається тим, кому більше подобається гладка поверхня без малюнків.

Щоб зберегти властивості та колір дерев’яної вагонки якомога довше, ми робимо покриття з лаку на водяній основі. Лаки на водяній основі екологічні, в них немає неприємного запаху та вони швидко висихають. Він може бути прозорим або надати певний відтінок дереву.

Гіпсокартон з наступним оштукатурюванням – застосовується на балконах з якісним утепленням та гідроізоляцією. Частіше всього цей вид обробки використовується у випадках, коли з балкону роблять продовження кімнати.

Комбінування. Найпопулярніший вид комбінованої обробки – це обробка стін та підлоги деревиною, а стелі білим пластиком (або навпаки). Можливі також будь-які інші види комбінування. 

Підлога. Найпоширеніший матеріал для настилу підлоги – дерево, укладене на дерев’яні бруси. Дерев’яна підлога робиться з товстих дощок, які стійкі до пошкоджень і вологи, тому він відрізняється особливою міцністю та практичністю.  Наступний за популярністю спосіб настилання підлоги – OSB плита, на яку потім укладається лінолеум.

Освітлення та електрика. На балконі можливо встановити світильники на стелі та розетки для користування електроприладами. Освітлення буде особливо актуальним у темні зимові вечори, а розетки нададуть вам можливість підключати праску та електрообігрівач.

Утеплення. Незалежно від обраного способу обробки варто звернути увагу на утеплення та гідроізоляцію. Для утеплення використовують пінопласт, стіродур, спінений полістирол та мінеральну вату. Вибір матеріалів залежить від того, з чого виготовлений парапет та від його товщини. Пінопласт – ідеальний матеріал для утеплення балкону, він має гарні теплоізоляційні властивості, не пропускає повітря та стійкий до вологи. Спінений полістирол (пенофол) порівняно з пінопластом має гарніші теплоізоляційні властивості, але і коштує більше. Мінеральна вата чудова для використання при винесенні балкону за допомогою підвіконня, нею можна заповнити порожнини під підвіконнями.

Для запобігання промерзанню важливо гарно герметизувати стики утеплювача та робити гідроізоляцію парапету, тому що волога знижує теплоізоляційні властивості утеплювача. Для збільшення теплоізоляції балкону ми установлюємо тепловий екран, це гнучкий утеплювач, в якого зовнішні боки зроблені з щільної фольги.

Для створення по-справжньому теплого балкону потрібно утеплити фасадну частину, стелю, підлогу та бічні стіни.